Kwiaciarnia – pomyślicie pewnie biznes jak biznes, kwiaty, wstążki i dekoracje.
Niby tak, ale jednak rynek wymaga tego aby klienta zaskoczyć, zachwycić i przyciągnąć – ważna jest jakość oczywiście, czy ważna jest niska cena ? niekoniecznie – bo niska cena niestety będzie oznaczała często niską jakość – a nie o to nam chodzi. Ważne są także dodatki – czyli to co w kwiaciarni zaraz po kwiatach jest obowiązkowe, to co tworzy jej klimat i to co klient kupuje dla siebie lub żeby podarować komuś bliskiemu.
Przed otwarciem naszej kwiaciarni popatrzeliśmy na inne.
W większości królują białe aniołki, białe świeczniki, białe skrzyneczki ( produkowane w krajach azjatyckich – stąd też i ta ich niska cena) lub kryształowe dodatki. Góruje prowansalski styl lub shabby chic i tak się zastanawiam czy naprawdę wszyscy stroimy swoje domy na biało? Czy mamy białe meble, kanapy, dywany, ręczniki, talerze … Jak spojrzymy na te nasze wnętrza to jednak najczęściej są …. kolorowe!
Krzesła, fotele, podłogi, firanki, zasłony, obrusy , poduszki, nawet kwiaty w doniczkach – tak! mamy w domu kolory !!
Dlaczego więc kwiaciarnie uciekają w tą biel? Bo rzuca się ona w oczy, bo przyciąga do kwiaciarni, sprawia że wnętrze wygląda schludnie, czysto – tylko czy tego oczekujemy od przestrzeni w której mieszkamy?
Jak dla mnie dom to zielone drzewko przy drzwiach, to rozsypany piasek przy wejściu, to wełniany koc, to niebieskie jeansy które ma każdy domownik, to kredki i mnóstwo zabawek dzieci, które nie wiadomo dlaczego znajdują się w każdym pomieszczeniu. Dom to kolorowe ściany, to miękki brązowy dywan w sypialni, to moje kapcie – masakrycznie już zniszczone ale takie wygodne. Dom to te wszystkie kolorowe świecidełka i bibeloty, które wyciągam z szaf na święta, to ściereczki w kwiatuszki które dostałam od babci. Po co nam ta biel „prowansalska”?
Czy tego chce klient?? Uważamy że nie! Klient chce poczuć się wyjątkowo, poczuć, że kupuje dekoracje, które nie wnoszą „sterylności” do pomieszczenie ale które pasują do jego „stylu domowego”, dekoracje których nie ma nikt inny. Klient chce poczuć, że dając prezent bliskiej osobie nie dostanie ona drugiego takiego samego.
Czy więc nasza kwiaciarnia wyróżnia się na tle innych? TAK ! Oczywiście nie uciekniemy w stu procentach o tych białych akcentów, ale nie pozwalamy aby to one przeważały. Kambala Projekt – czyli Kwiaciarnia w której większość dekoracji robimy sami – i nie myślę tu o dekoupage.
Tworzymy dekoracje z drewna – głównie ze starego drewna, drewna dryftowego, dekoracje z gałęzi. Robimy jeszcze coś więcej – łączymy to drewno z kwiatami – dzięki czemu powstają piękne kompozycje. Tym wyróżnia się Kwiaciarnia Kambala Projekt w Wejherowie!
Zapraszamy.